Vinný list

Habánské sklepy – Jakostní vína


0,75 l Chardonnay 210 Kč
Pro toto znamenité Chardonnay z Habánských sklepů je charakteristická vůně s tóny oříšků a citrusových plodů. Chuť je plná a jemně kořenitá.
0,75 l Rulandské bílé 210 Kč
Jde o docela vzácnou odrůdu ve světě známou jako Pinot blanc, která se u nás pěstuje na 5% vinic. Pochází z burgundských odrůd. Víno je elegantní plné, s extraktivními látkami. Láká také jemnou květinovou vůní.
0,75 l Savignon 210 Kč
Tento výtečný Sauvignon z Habánských sklepů zaujme extraktivní vůní s tóny angreštu. V chuti je plné, s dlouhotrvající dochutí. Je vynikající k těstovinám, bílým masům a sýrům s bílou plísní.
0,75 l Ryzlink rýnský 210 Kč
Víno světle žlutozelené barvy, která se ležením mění na zlatavou. Vyniká delikátní, květinově kořenitou vůní připomínající často sušenou meruňku, broskev, angrešt a velmi často zejména s bzenecka lipový květ. Vína jsou mile řízná díky delikátní a chutné kyselince. Chuť je zaplňující a charakter úzce souvisí s výrazem vůně. Odrůda má vysokou schopnost dlouhodobé uchovatelnosti díky fenoménu rostoucího těla vína.
0,75 l Modrý portugal 210 Kč
Víno vyniká tmavou granátovou barvou se širokou vůní, s převládajícími příjemnými tóny vyzrálých černých třešní. Chuť je ovocná a až nezvykle bohatá na kvalitní zralé a hebké třísloviny.
0,75 l Zweigeltrbe 210 Kč
Vína mají tmavě granátovou barvu s jemným fialovým zábleskem a ovocně kořenitou vůní ve které lze nalézt různé bobulové ovoce včetně višní. Vína mají harmonickou plnost s hladkými tříslovinami. Jsou velmi jemné, odrůdově typické a příjemně pitelné.

Víno Mikulov – SOMMELIER CLUB


0,75 l Rulandské šedé-kabinetní 310 Kč
Žlutavě zlatavá barva, jemně kořenitá vůně připomínající růžové květy, bohatá kořenitá vůně a harmonická chuť s lehkým zbytkovým cukrem.

Sekty


0,75 l Bohemia Sekt (Demi sec, Brut) 300 Kč